Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Пилові вентилятори

Ефективна фільтрація та забезпечення нормального повітрообміну - одне з важливих завдань при облаштуванні будь-яких приміщень. Найбільш ефективними способами очищення є пилові вентилятори, які забезпечують оперативне, і, що важливо, якісне транспортування дрібного сміття, пилу, різного роду дрібних частинок. Особливо актуальними є такі прилади для виробничих приміщень та робочих цехів.

Відмінною рисою обладнання від інших вентиляційних пристроїв полягає в тому, що збирання та завантаження, транспортування, а також подальше вивантаження здійснюється повністю автоматично. Будь-яке втручання з боку людини не потрібне.

ВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПИЛЬОВИХ ВЕНТИЛЯТОРІВ

Ця категорія обладнання працює під високим тиском, залежно від конструкції, може належати до радіальних або відцентрових апаратів. У процесі роботи вони починають активно обертатися, що дозволяє ефективно всмоктувати та переміщати повітряні маси у системі повітроводів. Саме такі агрегати вважаються найбільш продуктивними. Сучасні моделі, крім основних функцій, можуть ще й змінювати напрямок повітряного потоку.

В основному, пилові вентилятори використовують у цехах зберігання зернових культур, на деревообробних підприємствах, харчовому та інших видах виробництва.

КЛЮЧОВІ ВІДМІННОСТІ

У порівнянні з іншими системами вентиляції ця категорія пристроїв має деякі відмінності. Насамперед, це конструктивні особливості. У сучасних моделях використовують від 5 до 9 лопатей.Ця кількість вважається оптимальною, тому що в процесі обертання вони можуть захоплювати відносно великі частинки та максимальну кількість пилу. Крім того, таке положення лопаток дозволяє не тільки захопити, а й проштовхнути сміття далі, за винятком можливості застрявання.

Також у цих апаратах є кілька режимів роботи, які, залежно від інтенсивності роботи на виробництві, можна перемикати. Це дозволяє забезпечити ефективне очищення повітря та максимально комфортні умови праці.

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИСТРОЇВ

Найбільш поширеними на ринку вважаються відцентрові пилові вентилятори. Вони складаються з:

 • міцного корпусу, який забезпечує надійний захист внутрішніх деталей від зовнішнього впливу. Ця складова може бути виконана з листового металу, який згорнутий у формі спіралі. Залежно від категорії моделі, скручування може бути зроблено в ліву або в праву сторону;
 • робочого колеса з лопатями (максимально може бути 9 штук);
 • станини, яка виконує функцію опори та є важливим елементом для монтажу всього приладу;
 • підшипникового вузла, який представляє ходову частину;
 • патрубка циліндричної форми, доповненого фланцем та зазором. Ці складові дозволяють регулювати інтенсивність переробки повітряних мас;
 • мотор відповідної потужності. Визначальним чинником у разі є тип виробництва, у якому буде встановлено вентилятор.

Найважливішим елементом апарата є робоче колесо та лопаті, прикріплені за його радіусом. Залежно від типу та розміру агрегату, габарити лопаток можуть змінюватись від 315 до 800 мм.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ ПРИСТРОЇВ?

Перед придбанням нового пилового вентилятора необхідно визначитися з експлуатаційними характеристиками приладу. Це потрібно, щоб підібрати оптимальну потужність пристрою та правильно розрахувати можливе навантаження.

Серед стандартних вимог до пилових вентиляторів виділяють:

 • температура навколишнього середовища не повинна перевищувати +45 градусів;
 • пристрій повинен бути обладнаний захистом від опадів. Це може бути спеціальний короб або просто навіс;
 • температура суміші, що транспортується (тобто повітря з домішками) не повинна перевищувати +80 градусів;
 • агресивний вплив на прилад не повинен бути інтенсивнішим, ніж у повітряних мас по відношенню до вуглецевої сталі;
 • загальні показники вібрації повинні бути менше 5 мм/с;
 • на 1м3 повітряних мас — трохи більше 1кг домішок.

Необхідно підбирати пристрої, які могли б працювати з широким спектром домішок та різного роду компонентами (липке, дрібне, волокнисте тощо). Для досягнення максимально ефективного очищення обладнання необхідно встановлювати на відкритому просторі.

Цей перелік вимог може бути доповнений будь-якими аспектами, враховуючи специфіку виробництва та конфігурацію обладнання.

Підібрати оптимальний пиловий вентилятор і купити його за найкращою ціною ви зможете у компанії Вент-Альянс. Тут ви знайдете винятково якісне обладнання для різних потреб. Замовити товар можна у спеціальній формі на сайті, вказавши доставку по Україні.

Вгору