Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Димососи та тягодутьові машини

Для нормальної роботи котла, як побутового, так і промислового, необхідна хороша тяга. У таких умовах паливо використовуватиметься в максимальному обсязі, а всі продукти горіння добре відводитися. Природної тяги, яка є в трубі, часом буває недостатньо, і щоб забезпечити нормальну роботу системи опалення використовується димосос.

Докладніше про особливості агрегату та специфіку його функціонування — далі в статті.

РІЗНОВИДИ ПРИСТРОЇВ

Щоб поліпшити тягу в трубі, можна використовувати:

 1. Проточний димосос — прилад, монтаж якого виготовляється на виході з котла. Усередині димовідвідного каналу розміщено робоче колесо. Двигун ж (найчастіше електричний) виведений назовні. Така система монтажу дозволяє використовувати мотори високої потужності, завдяки чому продукти горіння виводяться максимально оперативно.
 2. Підсилювач природної тяги — по суті це вентилятор, який монтується в кінці витяжної труби. Управління приладом здійснюється зі спеціального пульта, тому в будь-який зручний момент можна налаштувати швидкість обертання лопатей або зовсім відключити її. Варто зазначити, що цей пристрій є найпростішим, але й продуктивність у нього дуже посередня.
 3. Центробіжний димосос вважається найбільш потужним варіантом додаткового обладнання, яке забезпечує подачу свіжого повітря в топку та паралельно виводить назовні продукти горіння. Застосування такого агрегату дозволяє сформувати необхідний тиск у димарях складних конструкцій і поверхонь з великим поперечним перерізом.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ДИМОСОСІВ

Перш ніж купити пристрій, слід зробити ретельний розрахунок потужності витяжної конструкції та перерізу відвідної труби. Порівняно з нагнітальними апаратами, димососи є більш універсальним та продуктивним рішенням. Вони не допускають потрапляння продуктів горіння до приміщень.

Примусова витяжка газів та інших речовин дозволяє зробити приміщення максимально безпечним та суттєво знижує ризик отруєння чадним газом. Застосування даного обладнання в системах, що працюють на торфі, опилі та інших видах палива, є єдиним можливим способом безпечно організувати опалювальний процес.

Серед безперечних переваг використання димососу можна відзначити:

 • усунення продуктів горіння і диму в приміщенні;
 • покращення ККД для всіх типів опалювальних систем, оскільки паливо згоряє повністю без залишку;
 • в процесі горіння відпрацьовані гази виводяться назовні, а не надходять назад у приміщення;
 • за рахунок циркуляції повітря, а також ефективної системи фільтрації істотно знижується кількість відкладень на стінках димоходів.

Недоліки використання обладнання відсутні. Однак, можливий вихід системи з ладу, якщо під час монтажу приладу було порушено технологію.

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ АГРЕГАТУ

Усі сучасні моделі димососів мають приблизно схожу конструкцію. Ключовими складовими апарату є:

 • корпус, в який вміщено крильчатку.У більшості випадків це спеціальний кожух, виготовлений з жароміцної сталі (товщина не більше 2 мм);
 • мотор змінного струму. Він переважно розташовується зовні димовідвідної труби. Це дозволяє забезпечити безперебійну роботу пристрою;
 • вал, що з'єднує двигун і крильчатку. Він встановлюється на систему підшипників та може бути доповнений герметичними ущільненнями. Така конструкція дозволяє виключити витік продуктів горіння та їх потрапляння назад до приміщення;
 • бункер, в якому осідає попел, пил та дрібні залишки палива;
 • крильчатка, що є основним елементом приладу. Вона виконана з жароміцної сталі та може витримувати до 300 градусів нагріву. Щоб весь прилад працював справно, деталь має бути добре прикріплена та збалансована.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ?

Вибираючи димосос для твердопаливного котла, необхідно враховувати витрати палива, перетин опалювальних каналів, а також кількість повітря під час згоряння. Додатково потрібно звернути увагу на тиск, що створюється в системі, продуктивність пристрою, а також потужність двигуна. Це дозволить знайти ідеальні параметри для приладу.

Підбирати оптимальну модель димососа можна на сайті Вент-Альянс. Тут ви зможете купити найкраще обладнання на ринку за доступними цінами. Крім того, на сайті представлений широкий вибір додаткових товарів, які знадобляться при монтажі та подальшій експлуатації обладнання.

Якщо в процесі вибору виникли питання, то завжди можете звернутися до наших менеджерів. Для цього достатньо зателефонувати за телефоном, вказаним на сайті. Оформити замовлення можна онлайн або за телефоном. Доставка товару здійснюється кур'єрськими компаніями по всій Україні.

Вгору