Вентиляційний мокрий пиловловлювач підвищеної вибухозахищеності ПВМ 5СА призначений для ефективного очищення повітря, яке видаляється через витяжні вентиляційні системи, від дрібнодисперсного та середньодисперсного пилу, включно з вибухонебезпечним, погано змочуваним та волокнистим пилом, важчим за воду. Модернізована конструкція ПВМ дозволяє використовувати обладнання практично у всіх промислових сферах.
Якщо концентрація пилу перевищує 10 г/м³, рекомендується застосовувати ПВМ 5СА як другий етап очищення після попередніх сухих пиловловлювачів (наприклад, циклонів), що дозволяє зменшити витрату води та кількість утворюваного шламу.
Допускається рециркуляція очищеного повітря з локальних систем відсмоктування вибухонебезпечного пилу рослинного або тваринного походження, розташованих у приміщеннях категорії В та Д, за умови, що повітря не містить шкідливих речовин 1–3 класу небезпеки за ГОСТ 12.1.005–88, патогенних мікроорганізмів або різко неприємного запаху.
Принцип роботи ПВМ 5СА
Запилене повітря через вхідний патрубок потрапляє в корпус пиловловлювача з високою швидкістю, проходячи через щілину між поверхнею води та нижньою кромкою перегородки. Повітря захоплює воду, яка потім відхиляється краплевловлювачем та збирається у крайні відсіки. Очищене повітря проходить через каплеуловлювачі та виводиться назовні за допомогою вентилятора.
Шлам, що утворюється в процесі роботи, або розчиняється у воді, або осідає на дно пиловловлювача і видаляється через спеціально розташовану заслінку. Для підвищення ефективності очищення передбачено змивне пристосування поруч із заслінкою, що забезпечує повне видалення осілого шламу.
Завдяки такій конструкції ефективність очищення повітря ПВМ 5СА досягає 95–99%, залежно від розмірів та типу пилових частинок.