Центробіжний вентилятор має ще одну назву — радіальний. Такі вентилятори можуть бути загального або пилового призначення. Застосовуються вони для швидкого видалення повітря пилу та інших шкідливих речовин. Встановлюють відцентрові вентилятори у системах вентиляції виробничих приміщень, складів, цехів, а також для побутових потреб.

Центробіжні вентилятори загального призначення застосовуються для переміщення чистого повітря через димарі. Якщо ж говорити про пиловий вид вентиляторів, то вони використовуються для переміщення повітря, забрудненого різними дрібними матеріалами. Застосування таких вентиляторів дуже виправдане на великих підприємствах, оскільки вони потребують ефективного очищення повітря. Завдяки їй продуктивність працівників буде високому рівні, а робота техніки — безперебійною.

Особливості підключення відцентрового вентилятора

Перш за все перед підключенням необхідно ознайомитися з паспортом вентилятора. Також пам'ятайте, що з'єднуватися можна лише при знятій напрузі мережі. Провід повинен мати автоматичний вимикач, при цьому зазор між його контактами на всіх полюсах повинен становити не менше 3 мм.

Важливо! Заборонено здійснювати запуск не підключеного до мережі обладнання.

Після монтажу рух повітря повинен відбуватися в тому ж напрямку, який вказаний на корпусі вентилятора. Якщо ви вирішили встановлювати вентилятор вертикально, подбайте про монтаж спеціального козирка з боку патрубка всмоктування. Якщо ж установка відбувається горизонтально, тоді з боку патрубка всмоктування необхідно розташувати повітропровід. Ідеально, якщо довжина повітроводу складатиме не менше 1 метра.

Монтаж слід проводити відповідно до цього алгоритму:

  1. По обидва боки корпусу відкрутіть болти та встановіть монтажні кронштейни. Після встановлення кронштейнів ви можете закрутити болти назад, але переконайтеся, що отвори в самому корпусі та кронштейні повністю збігалися.
  2. Далі за допомогою маркера або олівця позначте точки свердління.
  3. Наступним етапом стане свердління отворів для дюбелів на стелі або в стіні в залежності від обраного виду установки.
  4. Коли отвори будуть виконані, вам потрібно буде просто закріпити вентилятор за допомогою гвинтів і приєднати повітроводи відповідного діаметра до вентилятора.

Коли виріб повністю встановлено, можна перейти до його підключення до електромережі.

Підключення відцентрового вентилятора до мережі

Ви повинні подбати про те, щоб усі провідники були надійно ізольовані. Враховуйте максимально допустимий струм навантаження, щоб вибрати переріз провідників. Також рекомендується звернути увагу на температуру нагрівання дроту та його ізоляцію. Автоматичний вимикач QF має бути вбудований у стаціонарну мережу електропостачання. З його допомогою відбуватиметься розрив електричного кола, якщо відбудеться коротке замикання або перевантаження в мережі. Ви повинні мати вільний доступ до відключення виробу, тому встановлювати зовнішній вимикач слід у тому місці, яке не перешкоджатиме такій оперативній реакції. Автоматичний вимикач потрібно придбати окремо від вентилятора, оскільки він не йде в комплекті.

Після першого пробного пуску вентилятора необхідно перевірити фазування (чи правильний обраний напрямок обертання колеса) і у разі потреби поміняти фази на клемній коробці. При підключенні відцентрового вентилятора слід перевірити і струмоспоживання. Якщо показники перебувають у межах допустимої норми, це говорить про правильність підбору системи. Якщо показник струмоспоживання набагато вищий, ніж номінальний струм електродвигуна, причиною може бути як мережа, так і некоректний підбір вентиляційної системи. Обов'язково потрібно визначити причину та подбати про її усунення.

Щоб виріб працював довгий час без нарікань, йому також необхідно забезпечити правильний догляд. Кожні півроку протирайте поверхні від пилу та бруду. Для цього слід викрутити шурупи, знявши кришку вентилятора. Проводьте очищення злегка вологою тканиною або пензлем, попередньо змочивши їх у розчині з миючим нейтральним. Слідкуйте, щоб рідина не потрапила на електричні компоненти. Вже очистивши вентилятор, протріть деталі сухою ганчіркою та встановіть кришку назад, прикрутивши її шурупами.

Чи варто проводити підключення самому?

Безумовно, підключення відцентрового вентилятора до повітроводів не є надто складним, особливо якщо монтаж відбувається згідно з інструкцією, але робити це потрібно в тому випадку, якщо ви на всі 200% впевнені у своїх силах.

Якщо є якісь сумніви або ви ніколи не мали справи із підключенням чогось подібного, слід звернутися до професіоналів. При неправильній установці вентилятора робота приладу буде досить галасливою, а повітря може надходити і очищатися не так, як потрібно. Також може статися замикання, що спричинить не дуже хороші наслідки. Найкраще звернутися до фахівців, які підключать відцентровий вентилятор професійно.